نقدی بر سکوت کور و ناجوانمردانهء صدا و سیما در قبال درگذشت سید ذاکر

 

                                 1zlraxj.jpg

نام: سید محمد جواد ذاکر طباطبایی مشهور به سید ذاکر

سال تولد : ۱۳۵۷ شهرستان خوی

سال وفات: ۱۶/۴/۱۳۸۵  بیمارستان میلاد تهران در سن ۲۸ سالگی

علت فوت : سرطان ریه و حنجره و از کار افتادن سلولهای مغزی بعد از ۴۰ روز کما

نقدی بر سکوت کور و ناجوانمردانهء صدا و سیما در قبال درگذشت سید ذاکر :

آقای ضرغامي; زمستان رفت و روسياهی به شما ماند !

رسانه ای که برای پفک نمکی و چیپس و لپ لپ و اشی مشی و لواشک فافا روزانه و شبانه و دقیقه ها  تبلیغات میکند! خبر درگذشت سید ذاکر را هرگز پخش نمی کند !

فلان هنر پیشهء زمان طاغوت که حتی صحنه هایی از بازی او را نیز در کنار خانواده نمی توان تماشا کرد میمیرد . صدا و سیما با آب و تاب با پخش کلیپ و بیوگرافی و خاطرات و زیر نویس و رو نویس در شبکه های مختلف ملی ! خبر رسانی و تسلیت نمایی میکند !

آقای آیت ا... و حجت ال... اسلام دار فانی را وداع میگوید . تلویزیون پر میشود از خبر و گزارش و تسلیت و عزای عمومی  و اعلان عمومی و ...

بازیکن فوتبال یک تیم ردهء چندمی تصادف میکند و میمیرد . خبر مثل توپ در صدا و سیما میترکد! گزارش و مراسم و تجلیل و ترحیم است که پشت سر هم از سر و کول شبکه های مختلف تلویزیون بالا و پایین میرود .

اسحاق رابین میمیرد . شارون گور به گور میشود . تلویزیون جشنواره ای از خبر ها را به راه می اندازد .

گزارش لحظه به لحظهء مرگ دوست و دشمن است که از رسانهء ملی پخش می شود.

اما ! 

اما انگار از مدتها هماهنگی شده که سید جواد ذاکر نه دوست هست و نه دشمن  و لابد هم نه آدم !

این را میدانستیم که سید ذاکر و حمید رضا علیمی سالیانی است که در صدا و سیما ممنوع الصدا و تصویر هستند تا فرصتی برای تبلیغ رافونه و شامپو عروسکی باشد !

وقتی سید جواد ذاکر  قریب به چهل روز در بیمارستان کاشان و میلاد تهران بستری بود هیچ خبر و گزارش و اشاره  وانعکاسی در سیمای ضرغامی نبود !

اما در عوض صدا و سیمای ملی(!!!) به اتفاق مدیر شبکهء 3 و دوربین و عوامل واحد سیار و  مجریان و ... از کمر درد شخصی  جواد خیابانی گزارشی ملی تهیه میکند!!!

حرفهایم را جمع و جور میکنم . در تمام مدتی که سید ذاکر در کما بود اخبار و شایعات ضد و نقیض هم کم نبود. انگار که ما رسانهء ملی نداشتیم !

حتی وقتی سید رفت  مردم  در کوچه و خیابان باید از هم میپرسیدند که سید مرده است یا نه !

به قول عبدالرضا هلالی آیا شان و منزلت سید ذاکر از پوپک گلدره کمتر بود !

بابا بی خیال تو را چه میشود آقای علی خان ! باز میگویند چرا گیر دادی به این و آن ! حرفم تمام نشد . اما تمامش میکنم. خداحافظ

یاد آوری۱ " این نوشته سوای از بحث عقیدتی در مورد خود مرحوم سید ذاکر است. که در این مطلب نمیگنجد"

یادآوری۲" سید ذاکر یکی از مداحان پرطرفدار در شهر قم بود که بدلیل شیوه خاص مداحی‌ و استفاده از برخی عبارات افراطی، از سوی مراجع تقلید و برخی از مردم قم به کفر گویی متهم و طرد شد که وی بالاجبار راهی کاشان و هيئت ديوانگان حسين کاشان شد"

يادآوری۳: حامد احسان بخش مدير  وبلاگ کشکول جوانی پاسخی به اين نوشته داده است 
که قضاوت و نتيجه را به خوانندگان می سپارم. اما اينجانب هر گونه اهانت ; توهين ; فحاشی
و سخن نا به جا و به دور از ادب را که در قسمت نظرات وبلاگ کشکول جوانی خطاب به حامد و يا
ساير دوستان آمده است را مذموم دانسته و محکوم ميکنم. 
 

 

/ 65 نظر / 12 بازدید
نمایش نظرات قبلی
سحر

نميخوای آپ کنی ؟؟؟

بهار

سلام علی آقا! کجايی تو؟! نميخواهی آپ ديت کنی برادر؟! نکنه به خاطر آبروريزی که قراره فردا بشه رفتی قايم موشک؟! خبر نداری مگه؟! پرسپوليسی ها فردا قراره دومين باخت هفته شون رو تجربه کنند! تند نرو لطفاْ!...........من خيلی از باختشون به اين مشهدی های نامرد ناراحتم و حالم گرفته ست! اما فردا رو جون شما اصلا نميتونم کوتاه بيام! ميبينمت پس ! يا علی!

مفتون

ممنون که سيد رو تنها نذاشتين اجرتون با ارباب ياعلی مدد

پروا

سلام واقعا قشنگ گفتيد . نا جوانمردانه بود اين کار صدا و سيما به نظر من اقای ذاکر اصلا زياده روی نمی کرد بلکه اون چيزی را که اقايون حضرت ايت ها گفتند زياده روی سبک دلنشين و صدای زيبای ايشون بود که به مزاج بعضی اقايون همه کاره مملکت بر خورد

داوود حون

سلام بر دوستان سیدالشهدا علیه السلام.... هر گام به سوی عشق صد گونه خطر دارد گو همره ما گردد رندی که جگر دارد هرکس حمید جون را(حمید علیمی)دوست داره بسم الله....... حالا موقع آن رسیده که از نوکرای ارباب دفاع کنیم...... با مطلبی مدافعانه در مورد مداح اهلبیت حمید رضا علیمی به روزم هرکس مطلب یا دفاعیه ای در مورد ایشون داره میتونه به مدافعان از مکتب اهلبیت اضافه بشه... نظر شما دوست عزیز مشت محکمی به دهان دشمنان اهلبت است...یا علی

سياوش

در يک جمله او يک انسان بود و رفت بر نامردان لعنت

محمد.پ

سلام. ممنون از گفته هاتون .من عاشق رفتار سید بودم واینکه سیدچه جور ادمی بود خدا می دونه اما کسی که پشت تریبون واسه اقاش زاروزار گریه کنه ادم بدی نمیشه.....اما ای کاش.......

محسن

سلام علی جان . خیلی تحت تاثیر قرار گرفتم. حرف حق جواب نداره. وجدانا" راجع به سید ذاکر خیلی نا حقی کردن . ما از صدا و سیما هیچ توقعی نداریم لا اقل یه زیر نویس می کردن . ببینین رفقای من هیچ بنی بشری نمی تونه حرفای سید و رد کنه اصلا" حقشو ندارن اون کسی که باید خوشش بیاد خوشش اومد. ارباب خوبان گلچین است خوبا رو میبره پیش خودش . ارباب میگه میخوای تو دنیا بمونی چی کار؟؟ بیا پیش خودم. سید در سن 30 سالگی فوت کرد جوان بود ارباب زود بردش اما شاید کسانی که حرفای سید رو رد کرده باشن 60 به بالا باشن و شاید ارباب به جرم تهمت زدن اونا رو نگه داره تا به کاراشون ادامه بدن تا عذاب بیشتری بکشن . شاید چند وقت دیگه حدادیان رو هم همین طوری کنن. ه کسی از آینده خبر دارد؟؟

محسن

منظورم اینه که شاید چند وقت دیگه حدادیان یا کسای دیگر هم مرتد اعلام کنند. راستی اینو بگم کسی که حرفشو از دل میزنه همیشه حقش پایماله و هر کسی هم که هر چرندی از دهانش میپره بیرون حقش سر جاش . نمیخوام غیبت کنم ولی کسانی که حاج محمود کریمی رو دوست دارین بدونین که بعضی حرفاش کفر مثلا" در باره ی نکیر و منکر میگه یاد اون شلاقایی که میزدند رو ی تنم . وجدانا" شما یه آیه برام بیارین که میگه نکیر و منکر ضربو شتم میکنن فقط یه آیه هست که میگه با چهره ههایی غضیناک ظاهر میشوند همین . پس اگه بخایم حساب کنیم صدا و سیما یا باید همه ی مداحان اهل بیت رو بزاره یا نزاره سنگین تره و یا میتوانیم بگوییم مراجع تقلید(نمیخوام اهنت کنم) یا همه ی مداحان را ارزیابی کنند یا اصلا" و ابدا نظر ندهند